"Графіка у Харкові - 2026": понад 350 робіт представили у Будинку художника
У Харкові відкрили ХVІ Всеукраїнську та VІІ Міжнародну виставку графіки. На відкриття зібралися художники, мистецтвознавці, представники освітніх і культурних інституцій. Серед гостей був і відомий кінорежисер Олесь Санін.
Такі мистецькі події у Харкові сьогодні стали символом стійкості міста та його культурної традиції, каже режисер.
ОЛЕСЬ САНІН ВІДВІДУВАЧ ВИСТАВКИ
Це ознака того, що харків’яни й митці міста Харкова сьогодні є фронтиром, яскравим прикладом стійкості, творчості та невичерпного оптимізму. Насправді це говорить про те, що місто тримається, що Україна буде жити попри все. І це дуже важливо.
Окрім цього, тут дуже висока якість робіт, мистецька цінність і тяглість художньої традиції. Це все видно й відчувається. Ці виставки завжди були цікавими. Я приїжджав на них, коли мав можливість. Це говорить про сильну школу художників у Харкові та про тяглість мистецької традиції.
Виставка об’єднала митців різних поколінь і напрямів, які працюють із графікою, скульптурою та авторськими техніками. У роботах — особисті переживання, філософські роздуми та пошук нових форм взаємодії з простором і матеріалом.
АЛІНА НІКІФОРОВА УЧАСНИЦЯ ВИСТАВКИ
На цій виставці представлено три мої роботи. Дві з них — із бронзи, одна — із гіпсу з металевими включеннями. Це дуже специфічна робота. Зараз хочу презентувати скульптуру «Тяжіння». Вона незвичайна, адже є розбірною. Якщо дивитися цілісно — це один об’єкт, який притягується сам до себе. Але якщо роз’єднати його, то це вже два окремих об’єкти, які також можуть існувати самостійно у просторі. Це дуже глибока тема для роздумів. Коли ми існуємо у світі, до нас притягуються різні люди, обставини та речі. Вони нас доповнюють і наповнюють, утворюючи єдиний простір взаємодії.
За словами куратора виставки Владислава Христенка, експозиція поєднала класичні та авторські техніки. Окрім українських митців, цьогоріч до проєкту долучилися художники з кількох європейських країн.
ВЛАДИСЛАВ ХРИСТЕНКО КУРАТОР ВИСТАВКИ
Цього року дуже широко представлені Польща, Франція та Туреччина. Також є учасники з різних країн Європи. Це наші друзі, які підтримують нас багато років, і ми продовжуємо творчо співпрацювати. Тут представлені класичні графічні техніки — друкована графіка, літографія, офорт, ксилографія, ліногравюра, а також авторські техніки, виконані в одному екземплярі: малюнок, пастель, мішані графічні техніки. Мета виставки — об’єднати графіків усієї України та митців з усього світу, які нас підтримують, і показати стан сучасного графічного мистецтва. Воно дуже багатогранне й різне: є натуралістичні, реалістичні, абстрактні, символічні та навіть фентезійні роботи.
Організатори зазначають: у роботах цього року побільшало оптимізму та надії, навіть попри воєнну тематику.
ВЛАДИСЛАВ ХРИСТЕНКО КУРАТОР ВИСТАВКИ
Попри військові події, у роботах стало більше позитиву та внутрішнього спокою. Художники завжди відображають суспільне життя, але зараз навіть складні теми передаються з надією на майбутнє. Що б не відбувалося — ми живемо й віримо у майбутнє.


